
Jesteśmy w pewnym sensie prekursorem techniczno-użytkowych informacji branżowych dotyczących podjęcia tematu jakości prac parkieciarskich na starych podkładach zanieczyszczonych klejami bitumicznymi typu
Subit, czy
Lepar. Obserwując rynek parkieciarskich usług nader często klienci są najzwyczajniej oszukiwani przez pseudofachowców, zapewniających, że parkiet po ułożeniu, czy "przełożeniu" ponownie na starej smole będzie dobrze funkcjonował.
Artykułem w branżowej prasie udowodniłem, że takie prace są bez żadnej jakości technologicznej, gdyż
parkiety po krótkim czasie i tak będą się ponownie odklejały,
* i bez podstawowej troski o zdrowie naszych zleceniodawców. Obecnie już funkcjonuje w internecie nie tylko moje zdanie, ale i kilka innych na ten sam temat. Oto te najciekawsze poruszające skalę problemu klejów takich jak Subit, czy Lepar.
Słowo ekologia nie jest wcale w tym przypadku wyświechtana i ma jak najbardziej swój wymiar realny. Ciekawe jest to, że większość osób zamieszkujących domy w starych zasobach mieszkaniowych nigdy się nie dowie o ile mogłoby żyć dłużej, gdyby pozbyło się w porę tych trucizn. Zatrważające jest jednak to, że nowi lokatorzy takich mieszkań, jeszcze mimo szerokiej wiedzy, często ulegają pokusie wykonania prac renowacyjnych na parkiecie "trupie", mając nadzieję, że drewno będzie miało zbawienny wpływ na domowników.